D.V. op 26 september 2026 vindt de Logos conferentie in Nederland plaats in Hardinxveld-Giessendam (in november is ook een Logos conferentie gepland in België).
– Datum: D.V. zaterdag 26 september 2026 (9.30 – 16.00 uur; inloop vanaf 9.00 uur)
– Locatie: De Bron, Maasstraat 1, Hardinxveld-Giessendam
– Voor wie? Jongeren, studenten en volwassenen die geïnteresseerd zijn in Bijbel & wetenschap.
– Kosten:
Prijs voor volwassenen (18+): €25,-.
Prijs voor vrienden van Bijbelvast: €20,-
Prijs voor jongeren (18-) en studenten: €10,-
– Lunch: Lunch is inbegrepen.
Aanmelden
Klik hier voor het aanmeldformulier.
Thema
Helemaal anders! Samen sterk in het gesprek over schepping en evolutie
‘Helemaal anders’ is geïnspireerd op de woorden die Paulus schreef: “Maar u hebt Christus zo niet leren kennen” en zijn oproep om vernieuwd te worden in de geest van ons denken (Efeziërs 4:20-24).
Programma
Lezing 1: Geleidelijk ontstaan?
(spreker Bart van den Dikkenberg)
Lees meer over de lezing en de spreker
Een zoektocht naar de relatie tussen Bijbel en wetenschap. Hoe werkt wetenschap? Wat is het methodologisch naturalisme? Hoe zit het met theïstische evolutie? En wat zijn de gevolgen ervan voor onze kijk op de schepping en onze Schepper?
Bart van den Dikkenberg is wetenschapsredacteur van het Reformatorisch Dagblad en bestuurslid van Logos Instituut. In de gereformeerde gemeente in Nederland van Ochten is hij ouderling.
Lezing 2: Duizenden of miljarden jaren? Wat geloof jij?
(spreker Douwe Tiemersma)
Lees meer over de lezing en de spreker
In deze lezing neemt Douwe je mee in de argumenten voor een jonge aarde en de betrouwbaarheid van de Bijbel. Hij laat zien hoe geloof in een zesdaagse schepping te combineren is met wetenschappelijke inzichten, en hoe dit onderwerp juist in gesprekken met niet-christenen relevant is. Een inspirerende en verdiepende lezing voor iedereen die geloof en wetenschap wil verbinden.
Douwe Tiemersma is bestuurslid van Logos Instituut en theologisch geschoold. Tijdens zijn studies Theologie (ETH) en Geneeskunde (Utrecht) raakte hij in gesprek met studenten over geloof, schepping en evolutie. Deze vragen brachten hem op een persoonlijke zoektocht naar waarheid, die zijn geloof juist versterkte. Met passie vertelt hij over Jezus en helpt hij anderen om hun geloof eigentijds vorm te geven.
Lezing 3: Leven is symbiose – een fundamentele bezinning op wat leven eigenlijk is en waarom abiogenese onmogelijk is. (spreker Kees Fieggen)
Lees meer over de lezing en de spreker
In mijn lezing wil ik laten zien dat leven eigenlijk altijd samen-leven is. Dat is waar op alle biologische niveaus: binnen en tussen cellen en binnen en tussen organismen – van moleculaire tot ecologische samenwerking. Daarom kan het leven onmogelijk vanzelf zijn ontstaan: het is ontworpen als een samenhangend, complex en dynamisch geheel. Ook bespreek ik de noodzakelijke stappen voor abiogenese.
Ir. K. Fieggen is bioloog en Bijbelleraar. Hij schreef twee Bijbel-commentaren (over Openbaring en Hebreeën) en boeken over wetenschap, oorsprong en de Bijbel. In 2024 verscheen ‘Wie is de mens?’ – een Bijbels-biologische blik op wie wij zijn. Hij geeft lezingen over Bijbelse onderwerpen en over de relatie wetenschap en de Bijbel. Zijn website is een bezoek waard. Op zijn Youtube kanaal staan o.a. video’s over Genesis 1-11 (met ook wetenschappelijke informatie).
Workshops
Workshop 1: Logos Connect: Samen bouwen aan kennis over Gods schepping
(leiding door Raymond Pols)
Lees meer over de workshop en de workshopleider
Deze workshop biedt een eerste kennismaking met de Logos Connect app. Je krijgt een introductie van de app en we delen onze eerste ervaringen. Tegelijkertijd luisteren we naar jouw wensen en behoeften: wat zou jou helpen om sterker te staan in het gesprek over onderwerpen zoals schepping en evolutie? Samen willen we
kijken hoe de Logos Connect app hierbij een effectief communicatiemiddel kan zijn.
Raymond is software engineer en ondernemer en recentelijk ook gestart als docent wiskunde. In zijn softwarecarrière is hij vooral werkzaam geweest in de technisch-wetenschappelijke wereld en betrokken geweest bij veel softwareontwikkelingen voor het visualiseren van geologische structuren en 3D modellen van gas- en oliereservoirs in onze ondergrond. Sinds enkele jaren is hij ook actief bezig met christelijke apologetiek en op deze wijze betrokken geraakt bij Logos Instituut als vrijwilliger.
Workshop 2: Het begin onder de loep
(leiding door Sinco ter Maat en Tanneke Dorgelo)
Lees meer over de workshop en de workshopleiders
Ga mee op reis naar het allereerste begin! In deze inspirerende workshop nemen Tanneke en Sinco je mee door Genesis 1–11. Samen verkennen we hoe je kinderen en tieners op een begrijpelijke, boeiende én eerlijke manier kunt laten nadenken en praten over grote thema’s zoals het ontstaan van de wereld, de zondvloed en de toren van Babel. Of je nu ouder, verzorger, kinder- of tienerleider bent, of werkzaam in het onderwijs: je krijgt praktische handvatten, frisse inzichten en creatieve ideeën die je direct kunt toepassen. En eerlijk is eerlijk… grote kans dat je zelf ook iets nieuws ontdekt! De titel van de workshop is gelijk aan het in 2026 uitgebrachte boek.
Tanneke Dorgelo is getrouwd en moeder van vijf kinderen. Ze heeft diverse boeken geschreven en spreekt regelmatig op vrouwenevents. Het laatste boek dat zij schreef
is ‘Het begin onder de loep’: een studieboek voor jonge tieners over Genesis 1-11. Meer informatie over Tanneke vind je op haar website www.tannekedorgelo.nl.
Sinco ter Maat is een bekende van Logos Instituut. Hoewel al dik in de zeventig jaar en opa van 14 kleinkinderen is hij als landbouwkundig ingenieur na een leven in zending en onderwijs nog zeer actief. Als vrijwilliger bij Logos Instituut draagt zet hij zich in als spreker en ontwikkelaar van de Toolkit voor ouders en jeugdleiders over schepping en evolutie.
Workshop 3: Apologetiek: Wees niet bang voor open dialoog!
(leiding door Jonathan Baake)
Lees meer over de workshop en de workshopleider
Ken je dat gevoel? Dat een collega of medestudent jouw geloof met één one-liner belachelijk maakt? Heel de groep lacht even mee, en jij weet even helemaal niet wat je moet zeggen. Heel herkenbaar, voor ons allemaal. Maken we ons soms niet te druk? Wat moeten wij bewijzen? Twijfelen wij zelf? Allemaal vragen, en misschien weinig antwoorden. Maar in deze workshop wil ik je meenemen in de kracht van vragen! Zelfs als je geen antwoorden hebt, kun je wel vragen stellen. En laten vragen nou precies datgene zijn, waar gesprekken vaak het meest mee vooruit komen. Vragen kunnen verrassen. Vragen kunnen aan het denken zetten. Vragen kunnen onthullen! En vragen kunnen hiaten zichtbaar maken in het denkproces van de ander.
Jonathan Baake is werktuigbouwkundig ingenieur bij een onderzoeksbedrijf in Vlaanderen en daarnaast o.a. vrijwilliger voor Logos Instituut in België. Reeds tijdens zijn studie werd hij geconfronteerd met het moderne denkkader van “Big history”, wat hem uitdaagde zijn eigen overtuigingen te toetsen aan het zogenoemde bewijs. Hoewel nooit een strijd, is hij er wijzer en sterker uit gekomen. Vandaag de dag woont hij in Bonheiden nabij Mechelen in België, samen met zijn vrouw en twee kinderen en spreekt hij graag met anderen over hoe zuivere wetenschap en gezond verstand niet in tegenspraak zijn met weloverwogen religieuze overtuigingen. Hij is tevens de oprichter van de website ontdek-jezus.be.
Blijf op de hoogte via de nieuwsbrief van Logos Instituut of via het Magazine Bijbelvast.